Plachtové krytí na pergoly

PVC plachty jsou od německého výrobce materiálu firma Mehler Haku o gramáži 680 g/m2 s UV stabilizací a je určen pro použití při teplotách - 30 °C / + 70 °C. Matriál je vlhkostně nepropustný. PVC se skládá ze čtyř vrstev materiálů. Vrchní vrstva je hladká – lakovaná vrstva. Druhá vrstva je PVC, třetí vrstva je textilie a čtvrtá vrstva je zase PVC. Tyto materiály se používají také při výrobě autoplachet a stanů, což zaručuje vysokou kvalitu a dlouhou životnost. Plachta má díky textilní vrstvě oproti průhledné fólii větší pevnost, proto se používá ke zpevnění krajů a díky tepelné stálosti se doporučuje používat větší plochu PVC.

Materiál průhledné fólie - takzvané slídy je od japonského výrobce Achylles, folie je mrazuvzdorná s takřka dokonalou průhledností. Tloušťka materiálu je 0,5 mm, materiál má UV stabilizaci. Fólie může vlivem teplot měnit rozměr až o 1 %. Je určena pro použití - 20 °C / + 70 °C.

plachty na pergoly plachty na pergoly plachty na pergoly plachty na pergoly plachty na pergoly plachty na pergoly plachty na pergoly plachty na pergoly plachty na pergoly plachty na pergoly

Jak měřit plachty, na co si dát při měření pozor

Míry je zapotřebí uvádět v požadovaném rozměru. Kotvící prvky se dávají 3cm od kraje plachty. Pokud požaduje zákazník větší vzdálenost od kraje, lze po odsouhlasení provést. Výšku a šířku je vždy potřeba změřit na obou stranách a to z vnější strany trámu. K objednávce doporučujeme vždy přiložit foto měřeného dílu, do poznámky raději vždy uvádějte šířku bočních i horních trámů. Pro kontrolu můžete do poznámky uvádět i úhlopříčné velikosti.

V případě nerovnosti spodní plochy je zapotřebí určit, kde je pravý úhel.

Další informace

Materiál je díky hladkému povrchu lehce udržovatelný. Stačí běžná údržba měkkým bavlněným hadříkem, případně opláchnout vodou. Plachta může být na pergole celoročně. Pokud se rozhodne zákazník plachtu demontovat, doporučujeme plachtu navinout na rolku (neskládat – po složení mohou být vidět sklady).

řemínek pro kotvení plachet Jako kotvící příslušenství používáme oválné oko o vnitřním rozměru 27 x 7 mm s řemínkem, které je pevné a lehce obsluhovatelné. Na plachty se automaticky dávají v horní části pásky na srolování plachty.

  • Správná instalace bočního zakrytí pergoly:
  • Plachty se montují nejdříve od horní části, kde se plachta kotví na vruty s podložkou v části vyztužení plachty, nebo jsou v horní části oválná oka, která se zavěšují na třmeny.
  • V případě delších plachet je nejlépe provádět montáž od středu pergoly ke krajní části, aby byla plachta rovnoměrně rozvržena.
  • Součástí balení mohou být dva rozměry třmenů. Nižší 11 mm se používají, pokud se kotví jedna plachta. U plachet, které se dávají přes sebe se používají vyšší 17 mm třmeny. Na kotvení třmenů se používají vruty 4 x 30 mm.
  • Třmeny na svislé trámy se montují s částečnou vůlí cca 1 % šíře, aby nedocházelo k problému zapínání jak na třmeny, tak zipu (pokud je součástí plachty).
  • Plachty by se měly montovat při teplotě nad 7 °C. Při nižších teplotách je folie tužší a není možné plachtu správně napnout.
  • Fólie vlivem změny teplot mění svou velikost a v případě nedodržení postupu může být problém plachty správně obsluhovat.
  • Objednané plachtové krytí dle zadaných rozměrů
  • Kotvící příslušenství (řemínky a skoby, očka, vruty)
  • Tištěný montážní návod

Vytvořit plachtu

Výška plachty se měří od vnější strany trámku po zem. Šířka plachty se měří od vnější strany levého trámku po vnější stranu pravého trámku.

Rozměry
a
cm - horní šířka
b
cm - spodní šířka
c
cm - levá výška
d
cm - pravá výška
x

15

cm - vzdálenost od okraje
e
y
cm - šíře trámů
Překrytí

Překrytí znamená, že se dvě plachty přes sebe uchytí do jednoho kotvícího prvku. Plachty měřte vždy dle zadání a nijak neupravujte rozměry.

Kování (strany C a D)

Strana A se kotví na pevno pomocí vrutů s podložkami. Strana B kapsa na trubku (není součástí). V případě potřeby jiného způsobu ukotvení nás prosím kontaktujte.


f
cm - vzdálenost od levého okraje plachty po levý začátek dveří
g
cm - šířka dveří (60 - 100 cm)

Barva plachty:
Textura plachty:
Strukturovaný materiál:
Katalogové číslo:
perma1
Jiný rozměr
plachta se slídou jak měřit rozměry plachty se slídou
jak měřit rozměry plachty se slídou
Cena:

(Minimální cena produktu je 1000 Kč)

- +

Před objednáním si, prosím, důkladně zkontrolujte zadaný rozměr. Výrobek je zakázková výroba, po závazném objednání nelze už objednávku zrušit, nebo změnit a nevztahuje se na ni tedy ani 14 denní lhůta na vrácení zboží bez udání důvodu.