Shrnovací krytí pergol

Kombinace klasického plachtového krytí s maximálním pohodlím při obsluze. Plachta se skládá z pojezdů na vrchní straně. Ty se usazují do kolejnice a dovolují libovolnou manipulaci s plachtu do stran. Boky jsou osazeny „mezikusem“ šíře 10,15 nebo 20cm. Ten má na sobě navařený z jedné strany kedr (bužírku), který se nasouvá do hliníkové lišty a YKK zip z druhé. Hlavní díl plachty je osazené rovněž zipem, díky čemuž oba díly spojíte dohromady a plachtu tím ukotvíte. Z vnitřní strany najdete napínací pásky, které Vám usnadní zapínání plachty a pomáhají méně namáhat YKK zip. Spodní strana je osazena tunýlkem, kterým se protáhne lanko na zajištění.

PVC plachty jsou od německého výrobce materiálu firma Mehler Haku o gramáži 680 g/m2 s UV stabilizací a je určen pro použití při teplotách - 30 °C / + 70 °C. Matriál je vlhkostně nepropustný. PVC se skládá ze čtyř vrstev materiálů. Vrchní vrstva je hladká – lakovaná vrstva. Druhá vrstva je PVC, třetí vrstva je textilie a čtvrtá vrstva je zase PVC. Tyto materiály se používají také při výrobě autoplachet a stanů, což zaručuje vysokou kvalitu a dlouhou životnost. Plachta má díky textilní vrstvě oproti průhledné fólii větší pevnost, proto se používá ke zpevnění krajů a díky tepelné stálosti se doporučuje používat větší plochu PVC.

Materiál průhledné fólie - takzvané slídy je od japonského výrobce Achylles, folie je mrazuvzdorná s takřka dokonalou průhledností. Tloušťka materiálu je 0,5 mm, materiál má UV stabilizaci. Fólie může vlivem teplot měnit rozměr až o 1 %. Je určena pro použití - 20 °C / + 70 °C.

shrnovací krytí shrnovací krytí shrnovací krytí shrnovací krytí shrnovací krytí shrnovací krytí shrnovací krytí shrnovací krytí shrnovací krytí shrnovací krytí shrnovací krytí shrnovací krytí shrnovací krytí shrnovací krytí shrnovací krytí shrnovací krytí shrnovací krytí

Jak měřit plachty, na co si dát při měření pozor

Míry je zapotřebí uvádět v požadovaném rozměru. Kotvící prvky (kedr/bužírka) se dává na boční okraj plachty, (kedr/bužírka) prodlouží šířku plachty o 3cm - tento rozměr automaticky odečteme od celkové délky, aby byla zachována původní zadaná míra.

Upínací zipy se dávají standartně 10, 15 nebo 20 cm od bočního kraje plachty, v případě zájmu je možné umístit zip i do větší vzdálenosti od kraje.

Vrchní strana je osazena pojezdy, které se nasouvají do kolejnice. Pojezdy a kolejnice prodlouží výšku plachty o 6cm - tento rozměr automaticky odečteme od celkové výšky, aby byla zachována původní zadaná míra. Výšku plachty je možné prodloužit o 5 nebo 10cm, poté část plachty, leží na zemi a zabraňuje podfouknutí nečistot a zatečení vody.

Výšku a šířku je vždy potřeba změřit na obou stranách a to z vnější strany trámů. K objednávce doporučujeme vždy přiložit foto měřeného dílu. Pro kontrolu můžete do poznámky uvádět i úhlopříčné velikosti.

V případě nerovnosti spodní plochy je zapotřebí určit, kde je pravý úhel.

Další informace

Materiál je díky hladkému povrchu lehce udržovatelný. Stačí běžná údržba měkkým bavlněným hadříkem, případně opláchnout vodou. Plachta může být na pergole celoročně. Pokud se rozhodne zákazník plachtu demontovat, doporučujeme plachtu navinout na rolku (neskládat – po složení mohou být vidět sklady).

Jako kotvící příslušenství používáme kedr (bužírku) na bočních stranách plachty, který je uchycen v hliníkové liště.

V horní části je plachta osazena pojezdy, které se nasouvají do kolejnice.

Obsluha plachty je zajištěna pomocí outdoorových YKK zipů, které umožnují odepnutí plachty z pravé nebo levé strany, kdy díky pojezdům je možné plachtu posunout do libovolné pozice.

Spodní strana plachty je osazena tunelem, kterým se protáhne lanko. To se upne do třmenů.

Součástí každé plachty jsou 2 řemínky, kterými se shrnutá plachta zajistí na straně proti opětovnému rozhrnutí.

 • 1. Zakraťte dodanou kolejnici na přesnou délku otvoru mínus 3cm (prostor pro nasunutí pojezdů).
 • 2. Nasuňte kolejnici do držáků.
 • 3. Namontujte držáky kolejnice po cca 150cm do stěny nebo stropu (podle toho, kterou variantu jste vybrali při objednávání)
 • 4. Zajistěte kolejnici v držácích pomocí červíku, nýtku nebo š
 • 5. Vsaďte plachtu do kolejnice.
 • 6. Kolejnici zajistěte plastovou záslepkou.
 • 7. Roztáhněte plachtu včetně spojovacích dílů k okrajům pergoly (konstrukce).
 • 8. Rozměřte plachtu na střed trámků, tak aby od konce plachty po konec trámku zbývalo na obou stranách stejně (označte tužkou/fixem).
 • 9. Odepněte spojovací díly.
 • 10. Nasuňte spojovací díl do hliníkového profilu, umístěte profil na naznačenou rysku, srovnejte a připevněte ho k trámku (do ploché části profilu je možno libovolně vrtat, doporučená rozteč mezi kotvením je 30cm). Poté zapněte spojovací díl s hlavní plachtou dohromady.
 • 11. Nasuňte spojovací díl z druhé strany do hliníkového profilu, zapněte ho k hlavnímu dílu, natáhněte celou plachtu maximálně možně do strany a místo si označte. Poté díly od sebe rozepněte a přichyťte boční lištu se spojovacím dílem stejně jako na předchozí straně.
 • 12. Protáhněte dodané lano tunýlkem v plachtě a v místě výstupu lana připevněte do trámku třmen (proveďte na obou stranách), do třmenů zapněte lano.
 • 13. Plachtu po montáži očistěte teplou vodou a suchým hadrem.

Montážní návod

 • Objednané plachtové krytí dle zadaných rozměrů
 • Kotvící příslušenství (profily, kolejnice a jejich držáky/spojky/záslepky, kedry, pojezdy,)
 • Lanko a třmeny
 • Tištěný montážní návod
 • Součástí balení není spojovací materiál!

Vytvořit plachtu

Výška plachty se měří od vrchní strany požadovaného umístění kolejnice po zem. Šířka plachty se měří od vnější strany levého trámku po vnější stranu pravého trámku.

Rozměry
a
cm - horní šířka
b
cm - spodní šířka
c
cm - levá výška
d
cm - pravá výška
x

- Vzdálenost zipu od okraje

- Prodloužení na spodní straně

- Uchycení kolejnice

e

- slída (průhledné okno)

Zadejte výšku v cm

V případě atypického (vlastního) rozměru slídy Vás budeme kontaktovat ohledně proveditelnosti a případného počtu sváru.

y
cm - šíře trámů

Na straně A se pomocí držáku kotví profil, do kterého se nasunou rolny. Strana B je osazena kapsou na lanko s karabinami. V případě potřeby jiného způsobu ukotvení nás prosím kontaktujte.


f
cm - vzdálenost od levého okraje plachty po levý začátek dveří
g
cm - šířka dveří (60 - 100 cm)

Barva plachty:
Textura plachty:
Strukturovaný materiál:
Katalogové číslo:
perma1
Jiný rozměr
plachta se slídou jak měřit rozměry plachty se slídou
jak měřit rozměry plachty se slídou
Cena:

(Minimální cena produktu je 1600 Kč)

- +

Před objednáním si, prosím, důkladně zkontrolujte zadaný rozměr. Výrobek je zakázková výroba, po závazném objednání nelze už objednávku zrušit, nebo změnit a nevztahuje se na ni tedy ani 14 denní lhůta na vrácení zboží bez udání důvodu.